Varmvandstræning Hovedstaden Foreningen for Rygsøjlegigt og Morbus Bechterew

Gigtskolen i Hovedstaden   http://www.gigtskolen.dk
og
Bevar Mig Vel  http://www.bevarmigvel.dk

tilbyder både bassintræning og gymnastik på hold til Bechterewpatienter

BLIV MEDLEM

text1-1
text2-3
Følg os på Facebook

BESTYRELSEN

Stig Winther Nielsen
Formand
Hvedemarken 25
2860 Søborg
30 77 20 52
tune_4030_stig@hotmail.com

 

Ernst Munk Johansen
Næstformand
Åvej 8
Dale
3060 Tikøb
49 25 10 60
ernst.johansen@tdcadsl.dk

 

Bent Andersen
Kasserer
Ottingvej 103
2860 Søborg
26 60 60 97
bent.a@teliamail.dk

 

Merian B. Clasen
Sekretær
Øster Søgade 30 st tv
1357 København K
30 78 16 76
merian@brastrup.com

 

Lise Østerø Nielsen
Betstyrelsesmedlem
Ringparken 29, 2. tv.
4000 Roskilde
20 62 20 28
Lise.Ostero@gmail.com

 

Carl L. Jensen
Suppleant
40 76 75 06
carl_jensen@hotmail.com

 

Merete Sejer Hansen
Suppleant
Strandvejen 138 C, 4.th
2900 Hellerup
28 92 07 78
merete.sejer@gmail.com