Foreningen for Rygsøjlegigt og Morbus Bechterew aktiviteter Hovedstaden

Kommende arrangementer i Hovedstaden

Lørdag den 20. oktober kl. 11 afholder landsdel Hovedstaden et arrangement, på Scandic Sydhavnen, målrettet vores unge medlemmer.
Vi har en masse spændende på programmet, med blandt andet 2 fysioterapeuter som kommer med gode input til hvordan du får mest ud af din træning, samt indlæg fra en reumatolog som vil fortælle om Rygsøjlegigt samt behandlingsmetoder.

Sidst men ikke mindst, så møder du andre jævnaldrende som er i samme situation som dig. Så er du under 40 år, så skynd dig at tilmelde dig via mail til Merian på merian@brastrup.com senest den 15. oktober 2018

Alle landsdele kan deltage og i det omfang der er ledige pladser, vil også unge der ikke er medlem af foreningen kunne deltage.

BLIV MEDLEM

text1-1
text2-3
Følg os på Facebook

BESTYRELSEN

Stig Winther Nielsen
Formand
Tinggårdslunden 36
4030 Tune
30 77 20 52
tune_4030_stig@hotmail.com

 

Ernst Munk Johansen
Næstformand
Åvej 8
Dale
3060 Tikøb
49 25 10 60
ernst.johansen@tdcadsl.dk

 

Bent Andersen
Kasserer
Ottingvej 103
2860 Søborg
26 60 60 97
bent.a@teliamail.dk

 

Merian B. Clasen
Sekretær
Øster Søgade 30 st tv
1357 København K
30 78 16 76
merian@brastrup.com

 

Lise Østerø Nielsen
Betstyrelsesmedlem
Præstemarksvej 15
4000 Roskilde
20 62 20 28
preastemarksvej15@hotmail.com

 

Carl L. Jensen
Suppleant
40 76 75 06
carl_jensen@hotmail.com

 

Merete Sejer Hansen
Suppleant
Strandvejen 138 C, 4.th
2900 Hellerup
28 92 07 78
merete.sejer@gmail.com